סיכום פעילות

1997 – הקמת תנועה למאבק בתאונות דרכים "אנשים באדום"

משמרות מחאה בצמתים, בעיקר בדרום הארץ, במטרה להגביר את מודעות הציבור לבעיית הקטל בדרכים, ולהדגיש את המסר לפתרונות אפשריים להקטנת ממדי ההרג בכבישים.

2000-1999– המשך הפגנות מחאה בצמתים ומול משרד התחבורה, כדי לעורר את הציבור הרחב לפעולה. ארגון מצעד מחאה גדול בתל אביב שהסתיים בכינוס במרכז ענב.

2001 – ייזום חוק רישיון נהיגה מדורג (ליווי נהגים צעירים)התאמה של תכנית GDL (מבדיקת הספרות המקצועית בעולם) למתן רישיון נהיגה מדורג לנהג צעיר והכנתה להצעת חוק.
בחודש נובמבר 2001 הניח ח"כ נחום לנגנטל (אז יו"ר ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לבטיחות בדרכים) את הצעת החוק לרישיון נהיגה מדורג על שולחן הכנסת. הצעת החוק התקבלה בקריאה טרומית אך שונתה בתהליך החקיקה והפכה לשלושה חודשי ליווי בלבד.

21 בנובמבר 2001 – השקת תכנית רישיון נהיגה מדורג באירוע חגיגי בבית הנשיא בחסות רעיית הנשיא גב' גילה קצב.

2003 -  סדנה לצעירים (כיתות י"א) ולהוריהםשלושה מפגשים משותפים לנוער ולהורים בסדנא שבדקה שאלות של אחריות בנהיגה, מגבלות חוסר הניסיון, הסמכות ההורית ועוד. הסדנאות נערכו כפיילוט בשני בתי ספר בעפולה וברעננה.

16 ביוני 2003 – קבלת אות הוקרה מטעם  ASIRT The Association for Safe International Road Travel בארה"ב.

30 ביוני 2003 – ייזום קואליציה לחיים, שדולת חברי כנסת למען בטיחות בדרכים כינוס ראשון.

2004 – פורום פעול"השותפים להקמת פורום של עמותות וארגונים פרטיים וממשלתיים במטרה לשתף פעולה בכל דרך למניעת תאונות הדרכים.

2004 – עתירה לבג"צ (מס' 1345-04)  – יחד עם העמותה להגינות שלטונית וחברי אנשים באדום (כאזרחים פרטיים) הוגשה עתירה לבג"צ נגד ראש הממשלה, שר התחבורה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ורשות הרישוי, על שאין הם מקיימים את חוק המאבק הלאומי בתאונות הדרכים – 1997. העתירה נדונה ביום 13 בדצמבר 2004, והוצאו שלושה צווים על תנאי התובעים מהמדינה להסביר את המחדל תוך 45 יום. בדיון שהתקיים בתשובת המדינה ביום 28 בדצמבר 2005, יותר משנה אחרי מתן הצווים, נאמר שוועדת שיינין, שקמה בינתיים, תיתן תשובות לבעיות שהועלו. במידה ולא, זכות הערעור שמורה לעותרים.

 2004 – משמרת מחאה קבועה בכל יום שישי בצומת גן שמואלבמשך כשנה וחצי ניצבה משמרת מחאה בצומת גן שמואל, בכל יום שישי והסבה את תשומת לב הנהגים לצורך בשינוי המצב בכבישי ארצנו. אנשי המשמרת חילקו חומר הסברה ושוחחו עם הנהגים.

2004 – תכנית יישוב בטוחתכנית שנתית-רב גילאית המותאמת לקהילות קטנות וכוללת הסברה והתנסות של כל שכבות הגיל מגן ילדים ועד גיל הזהב בפעילויות הקשורות בקידום הבטיחות בדרכים. התוכנית פעלה בשנת 2004 בקיבוץ גלאון, ובשנת 2007 היא יושמה בכל יישובי המועצה האזורית יואב.

2004 – יוזמה להגשה וקידום חוק לנגישות הדיווח על רכבי חברה באמצעות ח"כ עמרם מצנע הוגשה תכנית לחוק בנושא, שבסופו של דבר התקבל כנוהל וידוע בשם נוהל 6 – מדבקות "איך הנהיגה שלי".

16 במרץ 2005 התנועה הופכת לעמותה רשומה    -    35 חברים פעילים, 800 ברשימת התומכים.

2004-2005 – יוזמה וקידום חוק להחרמת כלי רכב לעבריינים קשים וסדרתיים.  בחודש מאי 2006 החלו מגרשי האחסנה לפעול, ועד היום הושבתו בהם אלפי מכוניות של עברייני תנועה שלחובתם הרשעות רבות.

2005 – הסחת הדעת - תורגמה והופצה חוברת בנושא הסחת הדעת בנהיגה, באדיבות החברה האמריקנית Shell. החוברת מחולקת בליווי שיחה והסברים, בדוכנים במסגרת ימי מודעות לבטיחות בדרכים ברחבי הארץ.

2006-2004 – הקמת סניפים בישובים שונים בארץ –  סניפים הוקמו   ב: מועצה אזורית יואב,     טירת הכרמל, כפר גלים. ונציגות באור יהודה, רמת-גן,  פתח תקוה, חיפה, באר שבע. בסניפים נערכת פעילות לקידום בטיחות בדרכים בשיתוף גופים מקומיים וביוזמה ותמיכה של חברי העמותה.

2006–פעילות נגד חתימה על הסדרי טיעון – דרישה ליחס הולם בין הענישה לחומרת העבירה: נוכחות במשפטים של עברייני תנועה סדרתיים והפגנה נגד עסקאות טיעון.   הכנת מסמך תחקיר, על ידי פרופ' ברוך פולאק, המשווה בין נסיבות העבירה לחומרת  הענישה של 40 משפטים שהדיון בהם הסתיים. תוצאות המחקר הועברו לשר המשפטים, למנהל בתי המשפט, לשופט בדימוס גולדברג, וליו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט. קשר של היועצת המשפטית של העמותה עם הפרקליטות למניעת עסקות טיעון במצבים קיצוניים.

2.7.2007 – פגישה עם שר התחבורה שאול מופז בה נדונו הנושאים הבאים: ממצאי התחקיר של פרופ' פולאק, קידום נוהל 6 לחוק והצבת 300 מצלמות מהירות/צמתים ברחבי הארץ.

2008 – פעילות עם ראובני פרידן – סרטון פרסומת – נגד שילוב של שתייה ונהיגה. הסרטון פורסם באמצעי התקשורת וזכה להד נרחב בארץ ובחו"ל.

 2008 = פעילות לילה – חלקות "תגי נכה" על רכבים החונים מחוץ לפאב, והסבר ליוצאים מהבילוי שלא כדאי לנהוג לאחר שתייה בפאב (הפרוספקט "תג נכה" בעיצוב ראובני-פרידן עבור אנשים באדום).

2008 – הפצת עצומה והפגנות נגד הסדרי טיעון וקלות העונשים לעברייני תנועה כבדים. הפגנה והחתמה על עצומה בשדרות רוטשילד בתל-אביב.

2010 – הוצאה והפצה של חוברת מידע משפטי למשפחות שאיבדו את יקיריהן בתאונות דרכים קטלניות.

אוקטובר 2010 – כנס שנתי גדול ראשון של העמותה בנושא "אכיפה, שיפוט וענישה – הרצוי והמצוי בישראל".

נובמבר 2010 – פרס אזרח מקדם בטיחות ניתן בטקס חגיגי בכנסת ליו"ר העמותה נורית גרוסמן.

מאי 2011 – צעדת צעד ותרום בנמל תל אביב לגיוס כספים לעמותה.

2011 – אל תעבור ברמזור אדום - סרטון פרסומת שהופץ בתקשורת הקורא לעצור באדום – בעיצוב ראובני-פרידן עבור אנשים באדום.

נובמבר 2011 - פרס אזרח מקדם בטיחות ניתן בטקס חגיגי בכנסת לחברנו אלברט סגל וישראל יוליס.

סוף 2011 – פרויקט הבטיחות ברכבת הקלה בירושלים. יוצא לאור ספר ותקליטור "הרכבת הקלה" של שירים שנכתבו והולחנו במיוחד עבור ילדי הגנים בירושלים על ידי חבר העמותה אשר אמדו, בהזמנת חברת אריאל ומנהל החינוך בעיריית ירושלים. הצגת החומר למפקחות על הגנים בירושלים.

15.2.2012 – הצגת פרויקט בטיחות בסביבת "הרכבת הקלה"  בכנס הארצי של "בטרם" לבטיחות ילדים. הצבת דוכן בכנס.

2012 – הצעת החוק לנגישות הדיווח על רכבי חברה (בעבר – נוהל 6 – מדבקות "איך הנהיגה שלי") עברה בכנסת בקריאה שלישית ונכנסה לספר החוקים של מדינת ישראל. חברי העמותה נאבקו מאז שנת 2004 למען הפיכת נוהל 6 לחוק , שיסדיר מעתה ואילך את גודל המדבקות והכיתוב עליהן, אופן הטיפול בדיווחים והחשוב מכל שכעת זה חוק המחייב את כל ציי הרכב של החברות ולא נתון לפרשנות זו או אחרת של קצין בטיחות/ מנכ"ל חברה.

12.10.2012 – טקס סיום לשנת עבודה במגמות התקשורת של כיתות י"א בתיכונים בפתח-תקווה. מתן פרסים לעבודות בתחום הסרט התיעודי, תשדירים ותכניות רדיו שעסקו בתחומים של בטיחות בדרכים.

 פעילויות נמשכות וקבועות:

  1. השתתפות קבועה של נציגי העמותה בוועדות הכנסת העוסקות בתחומים שונים של הבטיחות בדרכים. ושיחות עם חברי כנסת כדי להסב את תשומת לִבם להיבטים של בטיחות בחוקים ובתקנות.
  2. נציגות קבועה בפורום פעול"ה והשתתפות פעילה בהכנות לערב הזיכרון השנתי לקורבנות תאונות דרכים וביום הבטיחות הארצי שביום לאחריו.
  3. ייעוץ משפטי ראשוני וליווי משפחות שכולות בתהליך המשפטי על ידי עו"ד מתנדבים.
  4. פעילויות קבועות ונמשכות לחינוך לבטיחות, בסניפים השונים בארץ. בעיקר בסניפים בצפון ובדרום.
  5. הרצאות בנושאי בטיחות בדרכים בכל כנס ארצי של רואי החשבון בארץ.
  6. מספר חברים בעמותה מתנדבים באופן קבוע במשטרת התנועה הארצית.
  7. חברי העמותה קיבלו אישור רשמי כמרצים מטעם משרד החינוך והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים וממשיכים בהרצאות בכל רחבי הארץ,  בכנסים, בבתי ספר, בתנועות נוער, בסיסי צה"ל וחיל האוויר, בשב"כ, בבית לוינשטיין ועוד.