חוק חובת הדיווח

ביום 19.09.2012 נכנסה לתוקף תקנה 587 א/ב המחייבת כל חברה שלה צי רכב של יותר מ- 40 כלי רכב וקצין בטיחות בתעבורה, להדביק בצד האחורי של כלי הרכב מדבקה המפנה לדיווח על נהיגה חריגה של הנהג. המדבקה חייבת להיות ברורה ועליה מספר טלפון מקוצר לדיווח.

תהליך הכנת הנושא, הגשתו לכנסת והפיכתו לחוק

משנת 2002 החלה עמותת אנשים באדום להציג את התפיסה הגורסת שניתן לשפר את הנהיגה של נהגים הנוהגים ברכבי חברה באמצעות דיווחים לקציני בטיחות הרכב בחברות על ידי אזרחים הנעים בכביש. בעבודה מאומצת בכנסת בניסיון להעביר חוק בנושא בעזרתו של חבר הכנסת עמרם מצנע, ביולי 2005 נכנס לתוקף נוהל 6 המחייב מעקב על עבירות תנועה של נהגים המועסקים על ידי מפעל/חברה או נוהגים ברכב החברה באמצעות דיווחים שהתקבלו. הנוהל הורה לכל ארגון שיש בבעלותו צי רכב (לפחות 20 כלי רכב כבדים או 40 כלי רכב פרטיים) להצמיד לחלקו האחורי של רכביו מדבקת איך הנהיגה שלי? עם מספר טלפון למסירת דיווחים.

הדבקת מדבקות אלה הייתה וולונטרית ולא מחייבת מאחר והנושא אושר כנוהל ולא כחוק.      לכן בעקשנות וללא לאות המשיכה העמותה לקדם את הנושא: מכתבים ותצהירים לכל המשפיעים ומקבלי ההחלטות בתחום, השתתפות בישיבות בכנסת, מפגשים עם שרי התחבורה המתחלפים, הוכחות מחקריות שהנושא עובד ומפחית תאונות ביישומו בצבא.    היינו בטוחים שהחוק ייתן בידי קצין בטיחות בחברה כלי יעיל לפיקוח על הנהגים בחברה ויביא להפחתת תאונות.

ח"כ ביילסקי, לפניו הצגנו את הנושא ואת ההיסטוריה של הטיפול בו, הוא זה שהבין את יכולת השיטה להציל חיי אדם, והצליח לגבור על ההתנגדויות הרבות ולשכנע את חברי ועדת הכלכלה בכנסת שזה כלי ישׂים ורציני לשיפור המצב בכבישי הארץ. בתאריך ה- 19.09.2012 הפך נוהל 6 לחוק: חוק חובת הדיווח תקנה 587 א/ב.