חדשות

עדכון אוגוסט 2018

שלום לכל חברי אנשים באדום, לידידים וחברים,
מזל טוב גדול לאודליה ולכל המשפחה על הבן החדש! שיגדל עם כל הילדים בבריאות, שמחה, ושלום – מכל חבריכם באנשים באדום!

ברכות לנורית ולעמותה על קבלת "אות הנשיא למתנדב – 2018" לנורית יו"ר העמותה.
אות הוקרה זה מצטרף לאותות הקודמים שהעמותה וחבריה קיבלו:
אות הוקרה בוושינגטון מ- ASIRT – Association for Safe International Road Travel (2003),
אות "אזרח מקדם בטיחות בדרכים" של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לנורית (2004),
אות "אזרח מקדם בטיחות בדרכים" של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לאלברט סגל (2005),
והשנה – אות הנשיא לנורית על ייסוד העמותה ופעילותה בה.

בחודשים האחרונים עברנו תקופה אינטנסיבית, והשיא היה קבלת "אות הנשיא למתנדב" ליו"ר העמותה נורית גרוסמן, עבור פעילותה ויוזמתה ופעילות העמותה במשך 21 שנים. פעילות העמותה כוללת מאז ועד היום השתתפות בועדות הכנסת, העברת חוקים כחוק הדיווח 587 ב "איך הנהיגה שלי", ליווי נהגים צעירים (רישיון נהיגה מדורג), חוק להשבתת כלי רכב, ואחרים. לחמנו נגד הסדרי טיעון, נפגשנו עם עורכי דין ושופטים, לווינו משפחות שכולות בבתי משפט, חברינו מרצים בבסיסי צהל, מפעילים תוכניות בבתי ספר, ובשנים האחרונות, גולת הכותרת שלנו היא התוכנית "אנחנו משפחה מתחשבת בדרך" הופעלה וממשיכה לפעול בבתי ספר.

לתמונות מהטקס -לחץ כאן

למרות העובדה שאנו לא מחכים לשבחים, תמיד נעים להיווכח שיש מי שמעריכים את עבודתנו. נורית, יו"ר העמותה והמייסדת שלה לפני 21 שנים, קיבלה את אות הנשיא למתנדב ביום 27 ביוני 2018. יחד איתה קיבל זיו הלוי, בנו של חברנו גיא, אות הדור הצעיר למתנדבים. אנו גאים שנורית והעמותה קיבלו גם הכרה מבית הנשיא.

בית לאנשים באדום!

כל השנים פעלנו בלי מקום קבוע, מתוך אמונה שעלינו להקדיש כל שקל שיש לנו לפעילות ולא למשכורות והוצאות משרד. היום ברור לנו שלא נוכל להמשיך לקיים ישיבות בבתי קפה או בבתים של חברים. בגאווה אנחנו מודיעים שהמשרד שלנו יתמקם במרכז גל גרוסמן בקבוץ כפר מנחם. המרכז נבנה על שם גל גרוסמן ז"ל, הבן של נורית ויוד'קה, שנהרג בתאונת דרכים כשהיה בתפקיד חבלן במשטרת ישראל. חשוב לציין כי המשרד יהיה חדש בבית גל גרוסמן והוא יעמוד לרשותנו ללא עלות.

אז מה עשינו בתקופה האחרונה?

משה קונפורטי ונורית ממשיכים את התהליך של עבודה משותפת כדי לתת דחיפה לפעילות.
* ב 22.1.18 התקיים יום מתנדבים של עמותת אנשים באדום. במשך הערב, המשתתפים שמעו הרצאות, ראו דוגמאות של פעילויות, והתקיים דיון פתוח. אנחנו מקוים לקיים פעילות אזורית עם מתנדבים חדשים בליווי חברים ותיקים. רוצים להתנדב? תתקשרו אלינו ונעזור לתכננן פעילות ממש באזור שלכם!
* העמותה ממשיכה לבדוק גיוס תרומות מכמה גופים. חלק מהפעילויות שלנו תלוי בתמיכה כספית.
* פיקניק שנתי של ארגון AACI (עולי צפון אמריקה בדרום) – קיבלנו הזמנה להפעיל דוכן פעילות והסברה ביום רביעי 29.8.18 בשעות 20:00-17:30 בשכונה ה' באר שבע – נשמח לקבל מתנדבים לעזור!
* פרויקט הדגל שלנו – "אנחנו משפחה מתחשבת בדרך" ממשיך לפעול בבתי ספר, ובשנת הלימודים הבאה, אמור להתקיים במ"א לב השרון, ובבתי ספר של מ"א יואב. התוכנית משלבת פעילות
של שלושה דורות במשפחה ומדגישה את הקשר בין מה שילדים סופגים בנסיעות במשך שנים ברכב הוריהם ואיך זה משפיע עליהם כנהגים בבגרותם.
* קו לזינוק ועמותת רוטשילד – בעקבות פנייה מקבוצת צעירים בדרום, השתתפנו ב"שולחן עגול" עם הצעירים שהחליטו לפעול למען בטיחות בדרכים. קו לזינוק מארגן קבוצות תלמידים של כיתות
י"א-י"ב בכל הארץ כדי לגרום לשינוי ולשיפור איכות החיים בארץ. עמותת קרן רוטשילד עומדת מאחורי הקבוצות. בגלל חופשת הקיץ ופיזור הצעירים למחנות וסמינרים נחדש את הקשר עם שני
הארגונים בספטמבר.
* מעברי חציה – יחד עם "עיניים בדרכים" הפועלים כבר שנים כדי למנוע תאונות ליד בתי הספר בשעת הגעת התלמידים לבית הספר, תכננו פעילות במעברי חציה, ואנו מקווים לקבל תקציב
בעבורה, ולצאת לדרך בשנת הלימודים המתקרבת.
* בפגישה עם מכללת גורדון, הצענו תוכנית לימודים והרצאות בנושא בטיחות בדרכים כחלק מתוכנית הלימודים, וכיחידה נפרדת.
* המשך הרצאות בבסיסי צ.ה.ל ובתי ספר במסגרת זה"ב.
* מדבקה חדשה של אנשים באדום – מדבקה היא מעין כרטיס ביקור של העמותה ומציגה במסר קצר וברור מי אנחנו. אנו מבקשים את עזרתכם להציע רעיונות לסלוגן וגרפיקה למדבקה החדשה! כל
הצעה מבורכת!
* אסיפה שנתית של העמותה – תתקיים בקרוב ואתם מוזמנים להשתתף. נציג דו"חות על עבודתנו, יתקיימו בחירות להנהלה, תהיה הרצאה מעניינת. כמובן שנודיע לכם בזמן, ונשמח לראותכם!
לליאור קלוגמן, היועץ המשפטי שלנו – חן חן על כל מה שאתה עושה למעננו ולבטיחות בדרכים!
חומר למחשבה: אם כל אחד מאיתנו רק ייקח על עצמו/ה לנהוג בסבלנות והתחשבות ולפי החוק וללא התעסקות עם טלפונים ומכשירים אחרים, המצב בארץ כבר ישתפר בהרבה!
לכולם קיץ בטוח ורגוע,
נורית