דורון רגב – לזכרו

דורון רגב 15.11.2014 – 19.6.1959

שלום חברים,

חבר טוב שלנו דורון רגב, נפטר היום, יום שבת 15.11.14.

במשך תקופה ארוכה, נלחם דורון במחלת הסרטן, ונלחם בכל כוחו ובאמונה רבה שיחלים. הוא עבר ניתוחים וטיפולים רבים, והיום כשל כוחו.

דורון הגיע לעמותת "אנשים באדום" לפני כתשע שנים, זמן קצר אחרי שהוא, אישתו וילדיו חזרו ארצה מארה"ב.  דורון נולד בארץ, וחזר אחרי שהות ארוכה בחו"ל. מההתחלה, בער בו הרצון לפעול למען הבטיחות בדרכים.

כשנפגש איתנו לראשונה הסביר את הרעיון שלו לגבי המדבקה "איך הנהיגה שלי?". הוא היה משוכנע, ושיכנע גם אותנו, שחשוב לאפשר לציבור להיות שותפים לדיווח על נהגים פראים, ובאותו הזמן, לחנך את הנהגים לאדיבות והתחשבות.

דורון השקיע זמן וכסף (פרטי שלו) בהקמת "תנוענט", והיה מוכן לעשות הכול כדי לשכנע חברות שהשיטה שלו רק תתרום לחברה, תיצור מצב של פחות תאונות, והנהגים יהיו זהירים יותר. אנחנו ב"אנשים באדום" התרשמנו, נפגשנו עם חברי כנסת, עם חברות אוטובוסים ומשאיות, עד שנקבע נוהל 6. רק שנים אחדות אחר כך ובתמיכת זאב ביילסקי אז ח"כ, הפך הנוהל לחוק. אחרי 6 שנים, תקנה 857 ב' עברה, לשמחת דורון ושמחתנו, כי ראינו בחוק מרכיב חשוב ביותר להצלת החיים.

בינתיים, דורון חלה, אבל לא הפסיק לרגע לעבוד ולשפר את השיטה, להיות יעילה יותר, ידידותית יותר, ואפקטיבית עוד יותר.

רגב, היה אדם שאהב מאוד את החיים ואת המשפחה, נלחם באומץ על חייו עד שהמחלה הכריעה אותו.

היית חלק מאיתנו ונזכור אותך במיוחד בכל פעם שנראה את המדבקה "איך הנהיגה שלי?"

באהבה,

כל חבריך ב"אנשים באדום"

 הספד לזכרו:

רגב

רגב, כך הצגת את עצמך בפניי לפני אחת עשרה שנים. בהפגנה שיזמנו ליד גן שמואל, כדי להעלות את מודעות הנהגים הדוהרים בכביש הסואן.

"אני מתכוון להציל חיים" כך אמרת. "בעזרת רעיון מדהים". באלו המילים. ומאז נכבשתי ברעיון הפשוט שיכול לעזור לנהג בכביש להתריע ולהרתיע את הנהג הבריון הנוסע בפראות. וציינת שגם צריך  לציין לשבח את הנהג האדיב.

אני מאמינה שבעזרת המדבקה שכה הרבית לדבר עליה. הצלת לא מעט חיים. ויכול להיות שאפשר היה להציל את בני מהגורל הנורא אם היתה מדבקה על המכונית של הנהג המנוול. אך לצערנו, את עצמך לא הצלחת להציל מהמחלה הארורה שתפסה אותך בעודך במלוא התנופה והכוח, לשנות את החיים של כולנו ברעיון שיזמת וקידמת.

הייתה בך אופטימיות שתצא מהמצב שנקלעת אליו, ויטליות והמון מרץ להמשיך ולעשות.

בשיחה האחרונה שלנו לפני פחות משבוע בעודך נושם בקושי אמרת לי שאתה לא שקט ואני הבטחתי לסייע ולעזור. אמרת לי שאתה סומך עלי וזאת בשבילי צוואתך.

היית אבא נהדר ליוני ולעילי ועם כל הקושי האמנת ביחד עם שולי בפריצת דרך. הקדשת כל רגע מזמנך הפנוי להיות האבא המדהים שהיית עם כל כך הרבה סבלנות ואהבה.

אני נפרדת ממך בשם עמותת אנשים באדום שבכל אחד ואחת מהם נגעת בדרך זו או אחרת.

כעת אתה רגוע ונגאלת מייסוריך. היה שלום רגב תנוח על משכבך.

מאבקך תם.

עדנה