לזכרם

Memorial103
רענן צונץ ז"ל 1967 – 2002

ארץ לידה: ישראל

מקום מגורים: רחובות

קישור למידע נוסף: ללחוץ כאן (נפתח בחלון חדש)

דברי יקירים:
רענן בן אהוב ויקר בן 35, איש צבע קבע, מפקד המערך הטכני של המל"ט, היה בדרכו מביתו ברחובות לירושלים לקורס "מורשת" עם עוד שלושה מחבריו אנשי צבא הקבע. נהרג בשעה שעמד במכוניתו לפני רמזור אדום בצומת חולדה, על פי כל כללי החוק.
התאריך 26/11/02 מזג אויר נפלא וראות טובה.
נהג סמיטריילר שנסע במהירות מופרזת של 102 קמ"ש, לא שמר מרחק מהמכונית שלפניו, סטה מנתיבו, עלה על שני איי תנועה ותמרור עצור, התנגש הנהג העבריין במכוניתם, דרס אותם, גרר את המכונית והם בתוכה 70 מטר ולבסוף התהפך עליה. לרענן שהיה הנהג הזהיר ביותר שהכרתי לא היה סיכוי מול המפלצת בצורת אדם שישבה בתוך המשאית.
לנהג היו 82 עבירות לפני התאונה.
רענן הותיר אלמנה צעירה, תאומים בני ארבעה חודשים וילד בן חמש. אנו נותרנו הלומי כאב וצער מתגעגעים ומיוסרים. אחיו עמיחי, ועידו ואחיותיו סיגל והדר שהיו קשורים אליו בעבותות אהבה נשארו בלי אחיהם האהוב.
המערכת המשפטית שתפקידה להרחיק עבריינים מן הכביש לא מילאה את תפקידה והפקירה את בני וחבריו למותם. המערכת המעוותת נתנה רישיון להרוג לנהג שהיה צריך להרחיקו מן הכביש שנים לפני שגרם לאסון זה.
רענן אהב ילדים יותר מכול. עד כמה כואב לכולנו שאת ילדיו הוא לא יזכה לגדל. לא יראה את ילדיו גדלים, לא ישמח עם כל שנה חולפת ויום הולדת. יתומים ללא אב אוהב נותרו הקטנים, והוא לא יגיע לרגע המיוחל ללוות אותם בבר המצווה שלהם ולא בחתונתם. המילה "אבא" היא מילה בלבד ליתומיו הפעוטים.
המדינה הפסידה את אחד מטובי בניה, "מלח הארץ" שאהב כל רגב מרגביה, חרוץ ושש לעזור לכל חבר ומכר. רענן היה צלם מחונן שהנציח את הטבע בעדשת המצלמה, אהבתו למטוסים הייתה אהבה אמיתית ואף פעם הוא לא אמר "לא" למטלה כלשהי.
בן מיוחד ושמח. "הכול טוב" היו המילים השגורות בפיו בכל מצב. תמיד שמח בחלקו ומודה כל יום על מה שיש. חבריו בחיל האוויר מוכי יגון וכעס על האבדה שחוו גם הם במותו של רענן חברם האהוב.
לזכרו יצאתי אני למאבק בתאונות הדרכים ונשבעתי שלא אנוח ולא אשקוט עד שאצליח למנוע את הבכי של אם נוספת בגלל תאונת דרכים.
זה ציווי שאני מאמינה ששלח אלי רענן בני האהוב, מהמקום שבו הוא נמצא.
מתגעגעת נואשות
אמא